Pozvanie od Harabina považujú v KDH za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť

Harabin minulý týždeň vyzýval na spoluprácu aj KDH, ale bez jeho predsedu Alojza Hlinu.

19.11.2019 10:33
debata (30)

Kresťanskodemo­kratické hnutie (KDH) považuje pozvánku od volebného lídra strany Vlasť Štefana Harabina na spoločné politické rokovanie za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť. Stanovisko poskytol hovorca hnutia Stano Župa.

Harabin sa minulý týždeň vyjadril, že strana Vlasť chce v najbližších dňoch vyzvať na spoluprácu všetky strany, u ktorých predpokladá, že ich môžu spájať národné a kresťanské hodnoty. „Oslovíme napríklad Smer, SNS či Sme rodina a ďalších. Ale oslovíme aj KDH, avšak bez pána Hlinu (predseda KDH, pozn. red),“ povedal vo štvrtok Harabin.

„KDH pozvánku na spoločne politické rokovanie, či dokonca spájanie od človeka, ktorý v čase, keď už nikde ani v sovietskom bloku nesúdili kňazov, odsúdil nevinného, ťažko chorého kňaza, považujeme za absurdnú. Z úcty k pamiatke kňaza Bystríka Janíka a všetkým obetiam totalitného komunistického režimu sa Harabin môže spoľahnúť, že s ním o ničom rokovať nebudeme a jeho pozvanie považujeme za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť,“ tvrdí KDH.

Harabin sa v minulosti bránil, že jeho senát Janíka najprv oslobodil, rozsudok však zmenil po rozhodnutí odvolacieho súdu.

30 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #Alojz Hlina #spolupráca #Štefan Harabin