Matovič hovorí o korupcii. Pellegrini mu odkazuje: Topiaci sa aj slamky chytá

, 02.12.2019 15:30, aktualizované: 17:11

Premiér Peter Pellegrini (Smer) si svojím vystúpením pred policajnými odborármi chcel kupovať hlasy policajtov vo voľbách. Vyhlásil to predseda OĽaNO Igor Matovič s tým, že by mohlo ísť o volebnú korupciu. Matovič sa odvoláva na nahrávku, na ktorej predseda vlády hovorí o príplatkoch pre policajtov, ale aj záchranárov horskej služby a hasičov. Premiér toto tvrdenie odmieta.

Matovič na pondelkovej tlačovej konferencii citoval Pellegriniho slová z nahrávky, kde hovorí, že zvýšenie vybavila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer). „Ja som sa jej pýtal, či je schopná to spraviť, má na to mechanizmus, nejakým plošným papierom to podpíše, čiže sa to stíha,“ citoval Matovič premiérové slová s tým, že chceli stihnúť zvýšenie do volieb. Avizoval podnet na štátnu volebnú komisiu.

VIDEO: Premiér Peter Pellegrini si svojím vystúpením pred policajnými odborármi chcel kupovať hlasy policajtov vo voľbách, vyhlásil to líder OĽaNO tým, že by mohlo ísť o volebnú korupciu.

Premiér na nahrávke hovorí o príplatkoch pre policajtov, hasičov a záchranárov horskej služby vo výške 120 eur, respektíve 160 eur pre policajtov v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

Rozhodnutie o zvýšení osobného príplatku podľa Pellegriniho slov nie je jednorazové, má platiť dlhodobo, už od prvého decembra tohto roku. „Či aj v marci, to už povie nová vláda. Ja vám môžem povedať, že ak budem ja premiér, tak aj v marci, aj apríli,“ povedal v nahrávke. Poslanec Gábor Grendel (OĽaNO) v tejto súvislosti dodal, že ak bude hnutie súčasťou vlády, sociálne opatrenia rušiť nebudú.

Pellegrini trvá na tom, že hlasy policajtov nekupoval. Tvrdí, že išlo o verejný prejav, teda nešlo o tajné tvrdenia. Pellegrini povedal, že na otázku na verejnom zasadnutí len povedal, že kým bude on vo vláde, môže výhody pre policajtov garantovať. Podobne sa podľa neho vyjadruje aj k ďalším opatreniam zo sociálneho balíka. „Topiaci sa aj slamky chytá,“ reagoval Pellegrini na iniciatívu Matoviča.

Predseda Odborového zväzu polície v SR Viktor Kiss odmieta, že by si premiér zvyšovaním platov policajtov kupoval ich hlasy pred voľbami. Uviedol to v reakcii na pondelkovej tlačovej konferencii. Premiér podľa neho nikoho nežiadal, aby vo voľbách podporil jeho alebo určitú stranu.

Matovič na dnešnej tlačovej konferencii informoval o nahrávke premiéra Pellegriniho, v ktorej si údajne kupoval policajné hlasy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#OĽaNO #nahrávka #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku