Niektorí riaditelia udelili žiakom na piatok riaditeľské voľno

Niektorí riaditelia škôl udelili žiakom na piatok 20. decembra riaditeľské voľno. Ako uviedol odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, riaditeľ školy môže v zmysle školského zákona poskytnúť žiakom riaditeľské voľno, a to najviac päť dní v rámci školského roka.

19.12.2019 10:45
debata (10)

Rezort školstva tvrdí, že riaditelia škôl tak robia v prípade najmä organizačných a prevádzkových dôvodov. „Udelenie riaditeľského voľna je v kompetencii riaditeľa školy, ktorý v prípade jeho poskytnutia musí informovať rodičov zverejnením informácie na verejne dostupnom mieste, prípadne prostredníctvom žiackych knižiek,“ uviedlo ministerstvo školstva. Rovnako má túto skutočnosť oznámiť zriaďovateľovi školy a príslušnému orgánu miestnej štátnej správy v školstve.

Žiaci si v piatok sadnú do školských lavíc poslednýkrát v tomto roku. Školákom na základných a stredných školách sa oficiálne od pondelka (23. 12.) začínajú vianočné prázdniny, v rámci ktorých budú oddychovať viac ako dva týždne. Do lavíc sa znova vrátia v stredu 8. januára 2020. Po vianočných prázdninách si v tomto školskom roku oddýchnu od vyučovania v rámci polročných, jarných a veľkonočných prázdnin. Odmenou za celoročné úsilie žiakov budú dvojmesačné letné prázdniny.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #riaditeľ školy #riaditeľské voľno