Komisia, ktorá rieši podozrenia z komunikácie Mariana Kočnera si predvolala Jankovskú. Tá však nepríde

12.01.2020 12:09

Komisia, ktorá preveruje podozrenia vyplývajúce z komunikácie Mariana Kočnera si predvolala na pondelkové zasadnutie bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú. Tá však nepríde, svoju neúčasť avizovala ešte v piatok 10. januára.

Okrem doloženia práceneschopnosti poslala Súdnej rade SR aj vysvetlenie a splnomocnenie pre svojho právneho zástupcu. Ešte v závere leta minulého roka počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zverejnené informácie o tom, že Jankovská intenzívne komunikovala s Marianom Kočnerom. Štátna tajomníčka tieto kontakty a informácie odmietala s tým, že obžalovaného nepozná, ani si s ním nepísala. Dôveryhodnosť komunikácie však medzičasom výrazne zvýšil súd, ktorý ju pripustil ako zákonný dôkaz v inom konaní.

Jankovská v súčasnosti čelí už dvom disciplinárnym podnetom zo strany ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a predsedníčky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej. V oboch prípadoch žiadajú navrhovatelia najprísnejší trest, teda odchod zo sudcovského talára. Praženková spracovala podnet na odporúčanie spomínanej komisie súdnej rady. Gál navrhoval potrestať Jankovskú za to, že klamala v prípade informácií o jej návšteve vo vile v Chorvátsku u známeho advokáta Radomíra Bžána. Jankovskej návštevu napokon potvrdil samotný právnik Bžán.

Zasadnutie sa uskutoční 13. januára o 09:00 v sídle Súdnej rady Slovenskej republiky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Marian Kočner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku