Vláda prijala kroky na plnenie uznesení NRSR odmietajúcich Istanbulský dohovor

15.01.2020 12:28
Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini Autor:

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) informoval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o oznámení, ktorým Slovensko vyjadruje európskym orgánom záujem neratifikovať Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (Istanbulský dohovor).

Vyplýva to z návrhu opatrení na zabezpečenie plnenia uznesení Národnej rady (NR) SR týkajúcich sa dohovoru. Návrh v stredu zobrala vláda na vedomie.

Súčasťou schváleného návrhu, na základe uznesenia parlamentu z 29. marca i 28. novembra 2019 je tiež zrušenie úloh a predchádzajúcich uznesení kabinetu, ktoré sa týkali procesu ratifikácie Istanbulského dohovoru. Vláda takisto zobrala na vedomie, že minister spravodlivosti SR doručil dňa 18. decembra 2019 písomné pripomienky SR Súdnemu dvoru Európskej únie.

Vláda svojím stredajším uznesením uložila takisto všetkým členom kabinetu povinnosť postupovať v rámci možností voči inštitúciám Európskej únie a Rady Európy v súlade s uznesením NR SR.

Parlament prijal 29. marca a 28. novembra 2019 uznesenia, ktorými NR vyjadrila nesúhlas s tým aby SR bola prostredníctvom rozhodnutí a opatrení Európskej únie viazaná Istanbulským dohovorom a aby Európska únia pristúpila k uvedenému dohovoru bez akýchkoľvek obmedzení.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vláda #parlament #Istanbulský dohovor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku