Odznak od Danka. Poslancom na rozlúčku

, 21.01.2020 15:23, aktualizované: 19:30

Predseda parlamentu Andrej Danko prekvapil svojich kolegov odznakom, aby sa stotožnili s parlamentom, ktorý zastupujú nielen doma, ale aj v zahraničí.

VIDEO: Čo viedlo kanceláriu Národnej rady SR, aby vyrobila pre poslancov odznaky?

Návrhy odznakov pochádzajú z interného zdroja, z kancelárie Národnej rady a boli vyrobené v Kremnici v mincovni. Sada 150 odznakov je určená pre súčasných poslancov, ktorým sa čoskoro skončí ich mandát, ale pripravená je ďalšia sada pre poslancov, ktorí budú v parlamente v ďalšom volebnom období.

„Každý odznak je jedinečný a má poradové číslo,“ povedal šéf parlamentu Andrej Danko (SNS). Podľa neho ide o otázku cti – a takto môžu poslanci prezentovať príslušnosť k slovenskému parlamentu. Odznak si vyzdvihol aj poslanec Dušan Jarjabek (Smer), ktorého odznak má číslo 64.

„Treba ešte doriešiť pravidlá nosenia a funkciu odznaku. Budem ho môcť nosiť, aj keď sa mi skončí mandát? Bude slúžiť ako identifikátor napríklad na nejaké úrady?“ pýta sa Jarjabek.

Cena jedného kusa sa pohybuje do dvadsať eur bez DPH.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poslanci #NR SR #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku