Dôchodca v Borinke pestoval marihuanu

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 42-ročnému Stanislavovi z okresu Považská Bystrica a 76-ročnému Milanovi z okresu Malacky.

22.01.2020 12:25
17

Pozrite si video z policajného zásahu.

Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Podľa doterajšieho vyšetrovania mali obvinení muži približne od roku 2018 v nehnuteľnos­tiach nachádzajúcich sa v katastrálnom území Borinky a v katastrálnom území Stupavy, pestovať rastliny rodu Cannabis. Tieto rastliny po dopestovaní mali muži ďalej spracovávať a následne boli určené na predaj na území Slovenskej republiky ale aj na území Českej republiky.

Začiatkom tohto týždňa zrealizovali policajti v predmetných nehnuteľnostiach domové prehliadky a prehliadky nebytový priestorov, počas ktorých bolo okrem iných vecí dôležitých pre trestné konanie zaistené aj väčšie množstvo rastlín rodu Cannabis v rôznom vegetačnom štádiu. Tie boli zaistené a zaslané k expertíznemu skúmaniu.

Vo vnútorných priestoroch boli umiestnené aj dva stany určené na pestovanie rastlín, ako aj rôzna technika určená k vnútornému (indoorovému) pestovaniu rastlín a k ich sušeniu. Kriminalisticko expertíznemu skúmaniu bola doposiaľ podrobená len časť zaistených vecí, pričom táto časť predstavuje podľa predbežného vyjadrenia spolu 5 526 bežných jednorázových dávok drogy v hodnote minimálne 21 776 ,–€.

Celkový počet dávok ako aj celková hodnota bude po ukončení expertízneho skúmania s najväčšou pravdepodobnosťou značne vyššia.

Okrem omamných a psychotropných látok boli počas prehliadok zaistené aj viaceré komponenty zbraní, strelivo, ale aj rôzne doklady ktoré javili známky ich falšovania a pozmeňovania.

Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených mužov. Obvinení na rozhodnutie sudcu o ich vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia.

Za uvedené konanie im v súčasnosti v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Okrem uvedeného trestného stíhania však bude toto stíhanie po jeho ukončení s najväčšou pravdepodobnosťou rozšírené aj o ďalšie trestné činy a tým pravdepodobne dôjde aj k zvýšeniu trestnej sadzby.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia SR #omamné látky #marihuana
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy