Dušan Kováčik by podľa SaS mal prísť o najvyššiu bezpečnostnú previerku

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik by mal prísť o najvyššiu bezpečnostnú previerku. Myslí si to poslanec Národnej Rady SR Alojz Baránik a právnik Marcel Suchár, kandidujúci za SaS vo voľbách do parlamentu. Na tlačovej konferencii poukázali, že ak by Kováčik nemal spomínanú previerku, diskvalifikovalo by ho to na funkciu špeciálneho prokurátora.

24.01.2020 13:09
Dušan Kováčik, špeciálny prokurátor Foto: ,
Dušan Kováčik
debata (8)

SaS poukazuje na právoplatné rozhodnutie colného úradu, podľa ktorého sa mal Dušan Kováčik dopustiť priestupku, keď si od svojho brata Tibora požičal vyše 200 000 eur v hotovosti. Držiteľ najvyššej bezpečnostnej previerky nemôže podľa SaS prijímať neoprávnené iné platby, čo má byť aj pôžička od Kováčikovho brata. "Takáto osoba by nemala byť nositeľom oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami, uviedol Suchár.

Baránik sa počas tlačovej konferencie vyjadril aj k nastávajúcej voľbe predsedu Najvyššieho súdu SR, ktorá sa bude konať v pondelok (27. 1.). V tej kandidujú sudkyne Soňa Mesiarkinová a Jana Bajánková. „Žiadna z predložených uchádzačiek nemôže byť pozitívnym vzorom,“ myslí si Baránik. Dodal, že vyzýva členov Súdnej rady, aby sa zachovali štátnicky a zvolili neskôr uchádzača, ktorý bude reprezentantom zme­ny.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Dušan Kováčik