Hlina: Vyjadrenie Matoviča považujem za nezodpovedné

02.02.2020 18:22

Je dobré, ak demokratické opozičné strany hľadajú formy, ako s nárastom extrémizmu bojovať. Myslí si to predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina.

Reagoval tak na slová lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorý v nedeľu požiadal KDH a ďalšie opozičné strany, aby s ĽSNS nebojovali na uliciach. Táto výzva pripadá Hlinovi „úplne scestná“ a Matovičove vyjadrenie považuje za nezodpovedné.

Je dobré, ak demokratické opozičné strany hľadajú formy, ako s nárastom extrémizmu bojovať. Myslí si to predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina. Reagoval tak na slová lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorý v nedeľu požiadal KDH a ďalšie opozičné strany, aby s ĽSNS nebojovali na uliciach. Táto výzva pripadá Hlinovi „úplne scestná“ a Matovičove vyjadrenie považuje za nezodpovedné.

Na fašizmus sa podľa Hlinových slov nezvyká, ale je potrebné s ním intenzívne bojovať. „Som rád, že vidíme v uliciach určité vzopätie ľudí, ktorí si povedali, že to nechcú a vyjadrujú to,“ povedal na nedeľnej tlačovej konferencii s tým, že sa treba tešiť, že sa občianska spoločnosť prebúdza. „Kto iný má bojovať s novodobým fašizmom, ak nie demokratické strany?“ pýta sa Hlina.

Matovič sa s lídrom ĽSNS Marianom Kotlebom stretol v relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa šéfa kresťanských demokratov išlo v diskusii o zápas o typovo veľmi podobného voliča. „Voliča, ktorý chce buď chaos, alebo poriadok, stred neberie,“ povedal Hlina s tým, že obeťou tohto celého má byť demokracia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#KDH #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku