Polícia upozorňuje na podozrivú súťaž s mobilmi

13.02.2020 19:25

Viacerí občania písali polícii, že na Facebooku existuje podozrivá súťaž. Údajne, ak sa zúčastnia prieskumu, Iphone dostanú zadarmo poštou. Aby súťaž nabrala vážnosť, podvodníci zneužili marketingovú značku Slovenskej pošty, polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Keď sa občan do súťaže zapojí, chcú od neho telefónne číslo a potom žiadajú, aby volali na ich priamu linku. „Info z webu prieskumu: Cena hovoru je 2 eurá/minúta plus poplatky vášho operátora za prepojenie, hovory sa nahrávajú, iba pre zábavu 18+. Odpovedaním na otázky súhlasíte so zberom údajov,“ upozorňuje polícia.

Oficiálne stanovisko Slovenskej pošty

"Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že sa opäť prostredníctvom sociálnej siete šíri podvodná súťaž pod značkou Slovenskej pošty. Prevádzkovateľom súťaže je neexistujúca spoločnosť. Odporúčame na podvodnú súťaž nereagovať.

Slovenská pošta nie je vyhlasovateľom súťaže, vyhradzuje sa voči takýmto podvodným aktivitám a robí právne kroky voči vyhlasovateľovi súťaže pre ochranu Vás, našich zákazníkov, ako aj spoločnosti.

V prípade potreby je pre Vás k dispozícii Zákaznícke centrum Slovenskej pošty na telefónnom čísle 0850 122 413 alebo emaile zakaznickyservis@slposta.sk."

#Slovenská pošta #polícia #podvod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku