Marček, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka, sa postaví pred súd v marci

Miroslav Marček, ktorý sa priznal k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa postaví pred súd v marci a apríli.

14.02.2020 12:52
debata (3)

Senát Ruženy Sabovej ho vylúčil na samostatné konanie vzhľadom na jeho priznanie. O termínoch pojednávania informuje na svojom webe Ministerstvo spravodlivosti SR.

Špecializovaný trestný súd stanovil dva pojednávacie dni s Miroslavom Marčekom na 17. marca a 15. apríla. V súvislosti s obžalovaným sa už nebudú vykonávať dôkazy, okrem tých, ktoré súvisia s určením trestu a náhrady škody. Takýmto dôkazom bude psychologický a psychiatrický posudok. Ten je podmienku pri tom, keď súd zvažuje doživotný trest odňatia slobody.

Prokurátor na otázku, či mu navrhne nižší ako doživotný trest, uviedol, že aj páchatelia s viacerými vraždami obišli s trestom, ktorý sa začínal číslovkou. Návrh trestu však pre médiá odmietol uviesť.

Miroslav Marček sa už počas prípravného konania priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Podľa vlastných slov tak urobil spolu s Tomášom Szabóom, ktorý vinu naďalej popiera, a na objednávku Zoltána Andruskóa. Ten bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený. Okrem toho sa Miroslav Marček priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Toho mal zavraždiť s úmyslom lúpeže.

Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Miroslav Marček