Úrad sa na základe podnetu od občana zaoberá internetovou anketou OĽaNO

14.02.2020 14:14
Prvá fotografia na internetovej zoznamke je...
Prvá fotografia na internetovej zoznamke je vždy najdôležitejšia. Autor:

Úrad na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) začal konanie vo veci internetovej ankety opozičného hnutia OĽaNO. Podnet podala fyzická osoba, uviedla Tamara Valková z kancelárie úradu. Občan v podaní hovorí o porušení ochrany jeho osobných údajov.

„Konkrétne namieta skutočnosti, ktoré už boli vo veľkom medializované, ako údajné spracúvanie osobných údajov v rozpore s deklarovaným účelom alebo viacero možných nedostatkov pri spracúvaní osobných údajov na základe súhlasu respondenta,“ priblížila Valková.

Návrh na začatie konania obdržal úrad v utorok (11. 2.). Úrad má na rozhodnutie 90 dní od začatia konania, v odôvodnených prípadoch môže dobu predĺžiť, najviac o 180 dní. V rozhodnutí môže uložiť opatrenia na nápravu, prípadne udeliť pokutu. „Výšku pokuty úrad vždy posudzuje individuálne na základe zistených porušení. Pretože vyšetrovanie nie je skončené, nie je možné sa vyjadriť bližšie k prípadným sankciám,“ uviedla.

Hnutie OĽaNO začalo minulý týždeň internetové hlasovanie občanov o 11 otázkach, ktoré majú byť prioritami budúcej vlády.

#OĽaNO #anketa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku