SR je súčasťou EÚ, ale má vlastný pohľad na vzťahy s Ruskom, vyhlásil Pellegrini

26.02.2020 08:14, aktualizované: 12:02
Rusko SR Mišustin Pellegrini stretnutie
Na snímke vpravo predseda vlády Ruskej federácie Michail Mišustin a vľavo predseda vlády SR Peter Pellegrini počas privítania pred spoločným rokovaním na Úrade vlády Ruska v Moskve 26. februára 2020. Autor:

Slovensko je súčasťou Európskej únie a vníma komplikácie vývoja vzťahov medzi samotnou EÚ a Ruskou federáciou, avšak Slovensko má aj svoj vlastný pohľad, ako majú vyzerať vzťahy s Ruskom vrátane sankcií, a tento pohľad jasne prezentuje. Uviedol to slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer) na úvod stredajšieho rokovania so svojím ruským partnerom Michailom Mišustinom v Moskve.

VIDEO: Minister Peter Žiga: Požiadali sme Rusko, aby využívali naše plynovody pre transfer do Rakúska a Česka.

Dialóg a spolupráca sú podľa Pellegriniho jedinou cestou, ako pokračovať vo vzájomných vzťahoch. Ako zdôraznil, Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré sa vyslovujú proti budovaniu bariér a „neustálemu narábaniu so sankciami“.

„Dialógom dosiahneme určite viac ako nejakými tvrdými postojmi jednej alebo druhej strany,“ povedal Pellegrini. Na rokovaní tiež ocenil hospodársku spoluprácu oboch krajín, ktorá naberá „stále lepší a pozitívnejší trend“.

Slovenského premiéra sprevádza v Rusku aj minister hospodárstva Peter Žiga (Smer).

Pellegrini navštívil Rusko aj vlani v júni, prijal ho ruský prezident Vladimir Putin a tiež vtedajší premiér Dmitrij Medvedev. S ruskými predstaviteľmi vtedy Pellegrini rokoval o dodávkach energetických surovín – predovšetkým zemného plynu a jadrového paliva -, o priemyselnej spolupráci či projekte vybudovania širokorozchodnej železnice z východu Slovenska do Viedne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovensko #Rusko #Peter Pellegrini #Michail Mišustin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku