Matovič, Kollár a Sulík pokračujú v rokovaniach, deliť si majú posty

Prípadní koaliční partneri Igor Matovič (OĽaNO), Boris Kollár (Sme rodina) a Richard Sulík (SaS) pokračujú v rokovaniach. Hovoriť by mali o prerozdelení rezortov či o jednotlivých pozíciách.

06.03.2020 13:51
debata (90)

Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorého prezidentka Zuzana Čaputová poverila zostavením vlády, sa v piatok dopoludnia stretol s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom. Následne by mal rokovať s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Líder strany Za ľudí Andrej Kiska by mal byť mimo Bratislavy.

Podľa Kollára by mali lídri rokovať aj počas nasledujúcich dní. Pripustil, že budúci týždeň by sa už mohli začať stretávať jednotlivé pracovné skupiny. Tie by sa mali zaoberať viacerými témami v jednotlivých oblastiach.

Prípadní koaliční partneri sa stretli po prvý raz vo štvrtok večer. Po rokovaní informovali, že sa dohodli na viacerých opatreniach ako napríklad na princípe otvoreného vládnutia a otvorenosti voči opozícii, na tom, že vláda nebude rušiť sociálne výhody, na tom, že všetky výdavky ministerstiev a štátnych podnikov nad jeden milión eur posúdi Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP).

Zhodli sa aj na vytvorení fondu na podporu investigatívnej žurnalistiky. O tom však ešte podľa Matoviča budú rokovať. Rovnako sa mali dohodnúť na príprave balíčka opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia bez dopadu na štátny rozpočet.

V pondelok (9. 3.) by sa mala stretnúť pracovná skupina, ktorá má hovoriť o výstavbe nájomných bytov. Na tej trvá Sme rodina. Lídri strán majú o téme hovoriť s odborníkmi. Matovič chce počuť, či má takýto návrh potenciál a či je možné získať financie na takéto verejné investície.

90 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #Slovensko #Kollár #Richard Sulík #Igor Matovič #nová vláda