Vyššia súdna úradníčka Šumichrastová, u ktorej zaistili kokaín, je už mimo služby

06.03.2020 14:22, aktualizované: 17:45

Na vyššiu súdnu úradníčku Okresného súdu (OS) Bratislava I Veroniku Šumichrastovú a ďalšie dve osoby, ktoré zadržala polícia v stredu (4. 3.) v rámci protidrogovej akcie, podal prokurátor Okresnej prokuratúry (OP) Bratislava V návrh na väzobné stíhanie. Potvrdil to prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave a hovorca Matej Izakovič.

Dozorový prokurátor podal návrh na OS V. Tam bude rozhodovať službukonajúci sudca. Prokurátor na túto trojicu podal návrh na väzobné stíhanie z dôvodu pokračovania v trestnej činnosti.

O prípadnej väzbe vyššej súdnej úradníčky Okresného súdu (OS) Bratislava I Veroniky Š. a ďalších dvoch osobách obvinených v drogovej kauze, bude sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V rozhodovať v pondelok (9. 3.). Informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. „Na OS Bratislava V bol podaný návrh na vzatie do väzby troch obvinených z obzvlášť závažného zločinu (OZZ) nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Súd má na rozhodnutie zákonnú lehotu 72 hodín. Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V z dôvodu rozsiahlosti predloženého trestného spisu bude o návrhu rozhodovať v pondelok 9. marca,“ spresnil Adamčiak.

Veronika Šumichrastová je už od piatka v súvislosti s obvinením postavená mimo služby. „OS Bratislava I oznamuje, že zmysle zákona o štátnej službe bola vyššia súdna úradníčka Mgr. V. Š. postavená mimo činnej štátnej služby. OS Bratislava I sa cestou predsedu OS Bratislava I zároveň v plnej miere dištancuje od konania menovanej a uvádza, že jej konanie žiadnym spôsobom nesúvisí s činnosťou tohto súdu,“ uviedol hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Ako ďalej zdôraznil, v prípade vzatia obvinenej Veroniky Šumichrastovej do väzby bude OS Bratislava I striktne postupovať podľa príslušného zákona o štátnej službe.

Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Š., Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až doteraz, a to hlavne v Bratislave. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. „Na obvinených Veroniku Š., Jozefa H. a Andreu F. bude spracovaný podnet na vzatie do väzby,“ priblížila polícia.

NAKA zasahovala v stredu v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícok eur a marihuanu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veronika Šumichrastová #súd #polícia #drogy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku