Bratislavské VŠ posielajú študentov na dva týždne domov

Na dvoch najväčších univerzitách na Slovensku – Univerzite Komenského (UK) v Bratislave a Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave - bude prerušená prezenčná výučba na dva týždne. Pridali sa aj Ekonomická univerzita v Bratislave, Vysoká škola múzických umení a Slovenská zdravotnícka univerzita.

08.03.2020 17:55, aktualizované: 22:12
debata (53)

O prerušení výuky na Univerzite Komenského rozhodol v nedeľu krízový štáb, v snahe predísť šíreniu nového koronavírusu. TASR o tom informovala Martina Mášiková z Rektorátu UK.

„Od pondelka 9. marca do soboty 21. marca prerušujeme na dva týždne prezenčnú výučbu. Pedagogický proces bude prebiehať formou samoštúdia alebo inou vhodnou metódou. Podrobnosti stanovia dekanky a dekani fakúlt a nimi poverené osoby,“ uvádza sa vo vyhlásení rektora UK Mareka Števčeka a rektora STU Miroslava Fikara. Zároveň vyzvali všetkých zamestnancov zapojených do vzdelávacieho procesu, aby študentom poskytli všetky potrebné informácie a podklady, aby sa mohli počas prerušenia prezenčnej výučby venovať samoštúdiu.

Rektori obidvoch univerzít odporúčajú študentom bývajúcim na internátoch, aby počas prerušenia prezenčnej výučby odišli domov. „Upozorňujeme, že v prípade výskytu nákazy na internátoch sa ubytovaní budú musieť podvoliť karanténnemu režimu. V prípade, ak internáty do 11. marca neopustí nadkritické množstvo študentov, môžu byť rektori nútení nariadiť uzatvorenie internátov,“ uvádza sa v ich spoločnom vyhlásení.

Zároveň boli zrušené všetky zasadnutia samosprávnych akademických orgánov, ako sú vedecké rady či akademické senáty, a všetky hromadné podujatia v priestoroch oboch univerzít.

Ekonomická univerzita v Bratislave sa takisto rozhodla prerušiť štúdium na rovnaké obdobie a odporúčania školy sú rovnaké ako v prípade UK a STU. Prezenčné vyučovanie nebude ani na Vysokej škole múzických umení a Slovenskej zdravotníckej univerzite.

53 debata chyba
Viac na túto tému: #STU #Univerzita Komenského #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy