Bratislavské VŠ posielajú študentov na dva týždne domov

08.03.2020 17:55, aktualizované: 22:12

Na dvoch najväčších univerzitách na Slovensku – Univerzite Komenského (UK) v Bratislave a Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave - bude prerušená prezenčná výučba na dva týždne. Pridali sa aj Ekonomická univerzita v Bratislave, Vysoká škola múzických umení a Slovenská zdravotnícka univerzita.

O prerušení výuky na Univerzite Komenského rozhodol v nedeľu krízový štáb, v snahe predísť šíreniu nového koronavírusu. TASR o tom informovala Martina Mášiková z Rektorátu UK.

„Od pondelka 9. marca do soboty 21. marca prerušujeme na dva týždne prezenčnú výučbu. Pedagogický proces bude prebiehať formou samoštúdia alebo inou vhodnou metódou. Podrobnosti stanovia dekanky a dekani fakúlt a nimi poverené osoby,“ uvádza sa vo vyhlásení rektora UK Mareka Števčeka a rektora STU Miroslava Fikara. Zároveň vyzvali všetkých zamestnancov zapojených do vzdelávacieho procesu, aby študentom poskytli všetky potrebné informácie a podklady, aby sa mohli počas prerušenia prezenčnej výučby venovať samoštúdiu.

Rektori obidvoch univerzít odporúčajú študentom bývajúcim na internátoch, aby počas prerušenia prezenčnej výučby odišli domov. „Upozorňujeme, že v prípade výskytu nákazy na internátoch sa ubytovaní budú musieť podvoliť karanténnemu režimu. V prípade, ak internáty do 11. marca neopustí nadkritické množstvo študentov, môžu byť rektori nútení nariadiť uzatvorenie internátov,“ uvádza sa v ich spoločnom vyhlásení.

Zároveň boli zrušené všetky zasadnutia samosprávnych akademických orgánov, ako sú vedecké rady či akademické senáty, a všetky hromadné podujatia v priestoroch oboch univerzít.

Ekonomická univerzita v Bratislave sa takisto rozhodla prerušiť štúdium na rovnaké obdobie a odporúčania školy sú rovnaké ako v prípade UK a STU. Prezenčné vyučovanie nebude ani na Vysokej škole múzických umení a Slovenskej zdravotníckej univerzite.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Univerzita Komenského #STU #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku