Kedy začne Igor Matovič vládnuť?

, 14.03.2020 05:00

Základným krokom na prevzatie moci po parlamentných voľbách je ustanovujúca schôdza NR SR, na ktorej poslanci skladajú sľub. Dôležitú podmienku na výkon mandátu môže ohroziť situácia v súvislosti s koronavírusom. Ako nová vláda prevezme moc, ak nebude mať poslancov, ktorí by jej vyjadrili dôveru?„Je ohrozená legitimita výmeny moci,“ tvrdí v podcaste Počúvajte pravdu redaktor Michal Horský. Pripúšťa, že situácia môže nečakane dlho ponechať vo funkcii odchádzajúceho premiéra Petra Pellegriniho a jeho kabinet.

PODCAST: Ako bude reagovať Igor Matovič (OĽaNO)? Vypočujte si odpoveď redaktora domáceho spravodajstva denníka Pravda v podcaste.

  • podcast bol nahrávaný ešte pred oznámením, že štyri strany – OĽaNO, Sme rodina, SaS, Za ľudí – sa dohodli na zložení vládnej koalície

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#podcast #Počúvajte Pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku