Práce pokračujú. Výstavba diaľničných úsekov pre koronavírus nemusela byť prerušená

17.03.2020 11:13

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zároveň vydala usmernenie pre jednotlivé stavby k preventívnym opatreniam na zamedzenie šírenia nákazy.

Predmetom usmernenia je súbor opatrení a obmedzení. Dôraz sa kladie na minimalizovanie osobného kontaktu, činností, ktoré znesú odklad, ale aj zabezpečenie dezinfekčných prostriedkov na báze alkoholu.

„Pripravujeme inštrukcie pre zhotoviteľov a stavebných dozorov na vytvorenie krízového plánu pre každú jednotlivú stavbu, ktorý bude odzrkadľovať dennodennú situáciu a prispôsobovať prácu na stavbe podmienkam a obmedzeniam vydaným Ústredným krízovým štábom SR,“ priblížila NDS.

Diaľničná spoločnosť od pondelka (16. 3.) pracuje v obmedzenom režime. Odporúča uprednostniť elektronickú komunikáciu a v najbližšom čase riešiť iba veci, ktoré neznesú odklad. „Všetky služby pre motoristov (informačno-predajné miesta, Diaľničná patrola, prevádzka, údržba) zostávajú zachované, fungovať budú v obmedzenom režime,“ spresnili diaľničiari. Upozornili, že povinnosť spoplatnenia a úhrady elektronických diaľničných známok zostáva nezmenená.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstavba #NDS #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku