Slovenská komora exekútorov odporúča: Nedražte a nevypratávajte nehnuteľnosti

23.03.2020 10:33

Slovenská komora exekútorov tiež neodporúča robiť súpisy a zaistenia hnuteľných vecí ani osobne doručovať písomnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa Stanislava Kolesárová.

„Slovenská komora exekútorov pristupuje zodpovedne k ohrozeniu novým koronavírusom a robí všetko pre ochranu zdravia účastníkov exekučného konania i súdnych exekútorov,“ uviedol prezident SKE Miroslav Paller. Dodal, že tiež vydal odporúčanie, aby boli niektoré aktivity pozastavené a aby sa posilnili na úradoch kapacity pre telefonický a elektronický kontakt exekútora s verejnosťou.

Exekútorske úrady sú zatvorené od 16. marca v súvislosti so šíriacou sa pandémiou. Dočasné zrušenie stránkových hodín neovplyvňuje žiadnym spôsobom aktuálne exekučné konania a práva a povinnosti dlžníkov alebo veriteľov. Pri plnení si finančných povinností odporúčajú exekútori dlžníkom využívať bezhotovostný platobný styk. Zoznam súdnych exekútorov vrátane kontaktov nájdu občania na webe SKE.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#súd #majetok #koronavírus #exekúcie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku