Doplňujúce voľby do orgánov samospráv sa pre koronavírus presunú

25.03.2020 16:21

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa v sobotu 4. apríla neuskutočnia. Informoval o tom predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Voľby sa mali týkať 14 obcí v šiestich samosprávnych krajoch. Ich termín sa presúva na 3. októbra 2020.

Starostu si majú voliť obyvatelia Ivanky pri Dunaji v Bratislavskom kraji, Kuklova a Hrnčiaroviec nad Parnou v Trnavskom kraji. Voľba starostu sa má uskutočniť aj v obciach Malé Borové a Abramová v Žilinskom kraji a tiež vo východoslovenských obciach Ondavka, Klčov, Remeniny (Prešovský kraj), Drienovec, Kaluža a Harichovce (Košický kraj).

V Ondavke si majú voliť aj poslancov obecného zastupiteľstva, taktiež aj v Abramovej, Slovenskom Pravne, Turčianskom Ďure v Žilinskom kraji a Trebušovciach v Banskobystric­kom kraji.

Doplňujúce voľby sa vyhlasujú, ak sa v niektorej obci nekonali alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.

#voľby #samospráva #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku