Porušili ste dohodu, kandidát Blaha zostáva, odkazujú koalícii smeráci

Kandidátom na predsedu ľudskoprávneho výboru parlamentu za stranu Smer - sociálna demokracia naďalej ostáva Ľuboš Blaha. Uviedol hovorca strany Ján Mažgút.

27.03.2020 10:21
debata (231)

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) na dvakrát nezvolili Blahu do funkcie predsedu ľudskoprávneho výboru NR SR. Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík ho označil za hanbu a prirovnal Blahu ku koronavírusu. S jeho menovaním do tejto funkcie mali problém aj ostatné koaličné strany. Blaha svoje opakované nezvolenie okomentoval slovami, že ide o „totalitný valec“. Ďalšia voľba predsedu ľudskoprávneho výboru sa bude konať na najbližšej parlamentnej schôdzi. Jej termín zatiaľ nie je známy.

„V prvom rade je potrebné uviesť, že vládna koalícia porušila dohodu, na základe ktorej prináleží miesto predsedu ľudskoprávneho výboru opozícii, respektíve strane Smer-SD. Selektovaním a vylučovaním nominantov a svojím správaním sa pri hlasovaní si vládna koalícia uzurpuje právo na niečo, na čo právo nemá. Kandidátom na predsedu ľudskoprávneho výboru za stranu Smer-SD je Ľuboš Blaha,“ priblížil Mažgút.

Parlamentné politické strany si podelili výbory v NR SR v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Do čela parlamentných výborov boli zvolení aj ďalší poslanci poslanci za Smer-SD Erik Tomáš, Richard Raši, Peter Žiga a Juraj Blanár.

VIDEO: Blaha je blázon, tvrdí Cigániková (Vysielané 23. 3. 2020)

Video

VIDEO: Je to valec koalície, hovorí Blaha (24. 3. 2020)

Video
231 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Ľuboš Blaha #NRSR