Visolajský odmietol ponuku na post štátneho tajomníka

Predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský odmietol ponuku od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) na post štátneho tajomníka v rezorte zdravotníctva.

29.03.2020 19:11
debata (26)

Visolajský o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že v situácii okolo pandémie nového koronavírusu bude užitočnejší, ak bude naďalej zastupovať svojich nemocničných lekárov a ako lekár, záujmy pacientov v permanentnom krízovom štábe.

„V situácii, v akej dnes sme, nie sú dôležité posty. Dôležité je, aby sme sa všetci teraz postavili za jedinú vec – boj s pandémiou. Dnes neviem, či sa nám pandémiu podarí dobre zvládnuť, ale ja spravím pre to všetko. Toto je dôvod môjho rozhodnutia,“ napísal Visolajský. Ponuku od ministra si, ako tvrdí, váži a vníma ako prejav dôvery. „Nie len preto, že ide o významný post v najzložitejšom rezorte, ale aj preto, v akej ťažkej situácii ponuka prišla,“ podotkol. Priznal, že nad ponukou vážne uvažoval, pretože chce, aby sa zdravotníctvo na Slovensku začalo posúvať k lepšiemu.

Visolajský sa stal na požiadanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) členom permanentného krízového štábu na Úrade vlády SR, ktorý rieši situáciu okolo nového koronavírusu. „Je to práca na viac ako plný úväzok, vyžaduje kompletne všetky sily. Táto ponuka sa nedala vzhľadom na stav, v akom je náš štát, odmietnuť,“ povedal. Predsedom LOZ je Visolajský od roku 2012. Ako pediater pôsobí vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Visolajský #MZ SR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy