Grendel podal podnet na advokáta, ktorý si mal objednať jeho diskreditáciu

Poslanec Gábor Grendel (OĽaNO) podal Slovenskej advokátskej komore (SAK) podnet na advokáta Dušana Repáka z dôvodu, že si mal u Mariana Kočnera objednať jeho diskreditáciu pred komunálnymi voľbami v roku 2018. Grendel o tom informoval na sociálnej sieti.

30.03.2020 17:56
debata (44)

V podnete, ktorý SAK zaslal poslanec, sú pasáže z komunikácie cez aplikáciu Threema, ktorej autenticitu potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd v Pezinku v kauze falšovania televíznych zmeniek.

V komunikácii sa má podľa Grendela advokát Dušan Repák pýtať Mariana Kočnera na „niečo zaujímavé,“ čo by sa dalo použiť proti Grendelovi pred komunálnymi voľbami v bratislavskom Starom Meste. Marian Kočner mu vtedy odpísal, že to pripraví, s otázkou, koho bude Repák „presadzovať“. Na to mu mal Repák odpísať, že nikoho, avšak kandidát na starostu a zároveň vtedajší starosta Starého Mesta Radoslav Števčík mu mal vyhovovať viac ako Grendel.

Grendel si myslí, že Repák pri tomto konaní nepostupoval svedomito a čestne, čo je v rozpore so zákonom o advokácii. To ho viedlo k podaniu sťažnosti. Vo svojej sťažnosti zároveň upozorňuje na to, že v marci 2018 boli už medializované správy o nekalej činnosti Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti okrem iného obžalovaný za vraždu novinára Jána Kuciaka. „Nech vysvetľuje komore, prečo mal problém s tým, aby som sa stal starostom bratislavského Starého Mesta,“ uzavrel Grendel na adresu Repáka.

44 debata chyba
Viac na túto tému: #podnet #Gábor Grendel
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy