Schmögnerová: Sme v „malej“ vojne, pomohli by helikoptérové peniaze

Príspevok štátu na mzdy zamestnancov podľa percenta poklesu tržieb považuje exministerka financií Brigita Schmögnerová za komplikované a nerealizovateľné. V mimoriadnom podcaste Počúvajte pravdu sa verejne prihlásila k tzv. helikoptérovým peniazom (peniaze, rozdávané priamo do rúk domácnostiam či firmám). Uznávaná finančná expertka sa neobáva ani nárastu štátneho dlhu. „Prvoradé je udržať zamestnanosť a príjmy domácností,“ vysvetľuje v podcaste Schmögnerová. Podľa nej sú to základné podmienky na okamžité spustenie výroby po tom, čo skončí kríza súvisiaca s pandémiou.

01.04.2020 05:30
debata (78)

PODCAST: Prečo Brigita Schmögnerová podporuje helikoptérové peniaze a za vzor dáva USA? Môže Slovensko skrachovať ak sa bude veľmi zadlžovať? Kde majú vziať peniaze veľké firmy? Čo radí exministerka novej vláde a čo jej vyčíta?

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

78 debata chyba
Viac na túto tému: #Brigita Schmögnerová #podcast