Schmögnerová: Sme v „malej“ vojne, pomohli by helikoptérové peniaze

, 01.04.2020 05:30

Príspevok štátu na mzdy zamestnancov podľa percenta poklesu tržieb považuje exministerka financií Brigita Schmögnerová za komplikované a nerealizovateľné. V mimoriadnom podcaste Počúvajte pravdu sa verejne prihlásila k tzv. helikoptérovým peniazom (peniaze, rozdávané priamo do rúk domácnostiam či firmám). Uznávaná finančná expertka sa neobáva ani nárastu štátneho dlhu. „Prvoradé je udržať zamestnanosť a príjmy domácností,“ vysvetľuje v podcaste Schmögnerová. Podľa nej sú to základné podmienky na okamžité spustenie výroby po tom, čo skončí kríza súvisiaca s pandémiou.

PODCAST: Prečo Brigita Schmögnerová podporuje helikoptérové peniaze a za vzor dáva USA? Môže Slovensko skrachovať ak sa bude veľmi zadlžovať? Kde majú vziať peniaze veľké firmy? Čo radí exministerka novej vláde a čo jej vyčíta?

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#podcast #Brigita Schmögnerová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku