NAKA opäť zadržala youtubera Vaského, nerešpektoval rozhodnutie súdu

Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

01.04.2020 08:32
debata (138)

„Daná osoba bola vyšetrovateľom už v minulosti obvinená z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,“ uvádza polícia v statuse na FB.

Youtuber je aktuálne v cele predbežného zadržania a v súčasnosti sa konajú v rámci jeho zadržania ďalšie procesné úkony.

Krajský súd v Bratislave zadržaného prepustil na slobodu 22. januára tohto roka, čelil vtedy obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva. Súd mu uložil zákaz zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych di­el.

„Krajský súd v Bratislave 22. januára 2020 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava I zo 16. decembra 2019 v celom rozsahu,“ uviedol vtedy hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že väzba Rudolfa V. je nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd zároveň v januári udelil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu. Obvinený sa musí dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, minimálne jedenkrát mesačne.

138 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #youtuberi #Vaský
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy