NAKA opäť zadržala youtubera Vaského, nerešpektoval rozhodnutie súdu

01.04.2020 08:32

Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

„Daná osoba bola vyšetrovateľom už v minulosti obvinená z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,“ uvádza polícia v statuse na FB.

Youtuber je aktuálne v cele predbežného zadržania a v súčasnosti sa konajú v rámci jeho zadržania ďalšie procesné úkony.

Krajský súd v Bratislave zadržaného prepustil na slobodu 22. januára tohto roka, čelil vtedy obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva. Súd mu uložil zákaz zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych di­el.

„Krajský súd v Bratislave 22. januára 2020 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava I zo 16. decembra 2019 v celom rozsahu,“ uviedol vtedy hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že väzba Rudolfa V. je nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd zároveň v januári udelil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu. Obvinený sa musí dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, minimálne jedenkrát mesačne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#youtuberi #Vaský #NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku