Krízový štáb zatiaľ neprijal prísnejšie opatrenia počas Veľkej noci

, 03.04.2020 20:25, aktualizované: 21:22

Definitívne rozhodnutie o veľkonočných sviatkoch vydá konzílium odborníkov. Počas rokovania Ústredného krízového štábu o tom prišiel médiá informovať predseda vlády SR Igor Matovič. Stretnutie sa má konať v nedeľu poobede. Odborníci na základe neho dajú vláde odporúčanie, akým spôsobom sa má v prípade blížiacich sa sviatkov zachovať.

VIDEO: Tlačová beseda premiéra Matoviča o rokovaní krízového štábu.

„Bojíme sa, aby sme nezapálili zápalku. Aby sme sa neposunuli v počte pozitívne testovaných následne po dvoch alebo troch týždňoch od veľkonočných sviatkov do takých úrovní, kde by sa nám to potom vymklo spod kontroly,“ konštatoval premiér.

Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, Slovenská republika je na tom po epidemiologickej stránke relatívne dobre v porovnaní s ostatnými krajinami sveta a Európy. Veľkonočné sviatky však podľa neho predstavujú riziko, kedy by sme mohli o relatívne dobrú situáciu, čo sa týka koronavírusu, prísť. Opatrenia, ktoré sa v pondelok pravdepodobne prijmú, musia byť podľa Mikasa zvážené z každej strany, aby sme epidemiologickú situáciu čo najdlhšie vydržali.


V konzíliu majú byť prítomní slovenskí infektológovia, epidemiológovia, detskí lekári či verejní zdravotníci. Nakoľko stále pokračuje rokovanie Ústredného krízového štábu, o prípadných iných záveroch by mal premiér informovať v sobotu.

Na Slovensku potvrdili za štvrtok 24 nových prípadov ochorenia Covid-19, negatívnych vzoriek bolo 1 430, celkovo bolo testovaných 1 454 ľudí. Informoval o tom v piatok premiér Igor Matovič (OĽANO).


Koronavírus: Užitočné informácie, rady a tipy

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká noc #krízový štáb #koronavírus #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku