Sátorovca Horvátha nezobral ŠTS do väzby, prokurátor podal sťažnosť

10.04.2020 19:22

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici nezobral do väzby Lehela Horvátha, spájaného s gangom sátorovcov, ktorý je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých vrážd. Prokurátor podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca pre prípravné konanie prepustil zo zadržania Lehala Horvátha z dôvodu porušenia základného ústavného práva, ktoré hovorí o tom, že do väzby možno vziať osobu iba zo zákonných dôvodov. Sudca sa vo svojom rozhodnutí odvolával aj na Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR 16. apríla,“ uzatvára stanovisko hovorkyňa.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali vo štvrtok (9. 4.) Lehela H., známeho ako „hrobára“ skupiny sátorovcov, tesne po tom, ako bol prepustený z vyšetrovacej väzby v Leopoldove.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#väzba #Špecializovaný trestný súd #sátorovci #hrobár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku