Počet zostávajúcich reálnych záujemcov o repatriáciu je 2650

Potvrdil to riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Juraj Tomaga s tým, že registrovaných žiadostí o repatriáciu je 10 089 a repatriovaných bolo 3570. Počet individuálnych repatriácií s asistenciou zastupiteľských úradov SR je 1758.

14.04.2020 18:47
debata (10)

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) po utorkovom rokovaní vlády povedal, že tieto čísla rezort diplomacie stále aktualizuje. „Slovenskí občania v zahraničí zvažujú, či ísť domov. Registrácia je možná aj naďalej, ale po zvážení všetkých dôsledkov a toho, či musia na Slovensko cestovať, naďalej platí, že je to spojená nádoba s kapacitami, ktoré na Slovensku máme,“ povedal minister s tým, že rezort diplomacie má v tejto veci dobrú súčinnosť s ministerstvom vnútra.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po rokovaní vládneho kabinetu uviedol, že momentálne každým dňom pracujú na rozšírení kapacít pre repatriantov, kde po návrate zo zahraničia musia zotrvať v štátom nariadenej povinnej karanténe.

Štát je podľa jeho slov v jednaní s vedením hotelov, ale aj študentských internátov, napríklad tých v bratislavskej Mlynskej doline. „Momentálne sa zdá, že tých kapacít na ten prílev repatriantov, aký dnes je, máme dosť. Neviem to však odhadnúť presne, rokujeme preto o ďalších možnostiach,“ povedal minister.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #repatriácia #koronavírus