Danko dementoval tvrdenia, že chce znovu kandidovať za šéfa SNS

Andrej Danko bude pravdepodobne opäť kandidovať za predsedu SNS. Povedala to podpredsedníčka SNS Eva Smolíková. Ak sa Danko rozhodne kandidovať, má jej podporu. Danko je v súčasnosti stále predsedom strany, a to až do zvolenia nového šéfa. Voliť sa mal na májovom sneme, termín sa pre pandémiu nového koronavírusu presunul na 12. septembra. Danko však svoju opätovnú kandidatúru na post šéfa národniarov dementoval.

, 19.04.2020 10:13, aktualizované: 12:26
debata (56)

„Nikdy som sa nevyjadril, že budem kandidovať za predsedu SNS. Po neúspešných voľbách je prirodzené, že každý zloží funkciu. 10 rokov som pôsobil na úkor svojej rodiny a zdravia vo vysokej straníckej funkcii a zvažujem definitívny odchod z politiky a nie, že kandidovanie na funkciu predsedu SNS. Vedenie štátu, ktoré máme dnes, ma každý deň svojím správaním len utvrdzuje v tom, že ľudia si mýlia politiku s komédiou a hraním sa na politiku,“ povedal predseda SNS.

Riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová uviedla, že kandidáti na post šéfa strany ešte nie sú známi. Škopcová nemá informácie o tom, či bude Danko kandidovať. Smolíková, ani ďalší podpredsedovia Jaroslav Paška a Anton Hrnko neuvažujú, že by sa o tento post uchádzali.

Koronavírus odsunul snemy viacerých strán

Krízová situácia odsunula aj ďalšie plánované snemy strán, viaceré mimoparlamentné strany nemajú zvolené nové vedenie. Hnutie Progresívne Slovensko (PS) ešte nemá presný termín snemu.

Riaditeľ komunikácie Ľubomír Ondrejkovič povedal, že hnutie zvažuje jeho usporiadanie online formou. Kým nebude zvolený nový šéf hnutia, predsedom ostáva Michal Truban. Svoj záujem o post predsedníčky prejavila Irena Bihariová, Truban kandidovať nebude.

Pre elektronické hlasovanie sa rozhodla strana Spolu. Touto formou bude strana voliť nového predsedu na sneme 25. apríla. Kandidujú Juraj Hipš a Pavel Macko.

Presný termín snemu nemá ešte určený Most-Híd, kandidatúru na predsedu zvažuje exminister životného prostredia László Sólymos. KDH má voliť predsedu i vedenie hnutia na sneme, ktorý je nadplánový na 20. júna.

56 debata chyba
Viac na túto tému: #SNS #Andrej Danko
Flowers