Minister školstva Gröhling: Kde sa učí, tam platy neklesnú

30.04.2020 08:57

Zrušené maturity aj prijímačky v podobe, ako sme ich poznali. Systém vzdelávania prechádza v kríze zásadnými zmenami. Bude na konci lepšie školstvo? A nespadnú učitelia na sociálne dno pre znižovanie ich platov?

Pýtali sme sa ministra školstva Branislava Gröhlinga v diskusnej relácii Zuzany Martinákovej Ide o pravdu.

„Tam, kde prebieha vyučovanie, teraz dištančne, tam by mal byť stopercentný plat a my neevidujeme, že by tam boli problémy. Tie problémy sú skôr, kde je prekážka na strane zamestnávateľa alebo je tam dohoda medzi zamestnaneckými zväzmi a odborármi, kde sa veľmi výrazne znižujú platy až na 60 %,“ uviedol Gröhling. Zníženie platov sa podľa ministra týka najmä siete materských škôl, kde sa nedá vyučovať „na diaľku“ a tam vláda pripravuje pomoc pre zriaďovatelov na obdobie apríl až jún, aby im pomohla vykryť výpadok podielových daní a tým aj financií pre školstvo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ide o pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku