Letné školy budú zamerané na výchovu žiakov a budú dobrovoľné, tvrdí Gröhling

V prípade, že budú v letných mesiacoch otvorené letné školy, zameriavať sa budú na výchovu žiakov a čiastočne budú o vzdelávaní. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že budú dobrovoľné zo strany škôl a zriaďovateľov, ale aj zo strany rodičov a detí.

11.05.2020 09:13
Branislav Gröhling Foto:
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
debata (26)

Minister potvrdil, že keď sa povie letná škola, tak to neznamená, že všetky školy budú v lete otvorené. „Chceme ich ponúknuť pre rodičov a deti zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo pre tých, ktorí pociťujú, že v týchto mesiacoch nemali plnohodnotné vzdelávanie a mohla by nejakým spôsobom nastať nerovnosť kvality vzdelávania,“ vysvetlil Gröhling. Letná škola ako taká podľa šéfa rezortu školstva fungovala každé letné prázdniny.

Princíp letných škôl podľa ministra nespočíva v tom, že žiaci budú sedieť v školských laviciach. „Sme si vedomí, že školy nie sú na to vybavené, aby v nich v júli a v auguste akýmkoľvek spôsobom prebiehalo vyučovanie alebo stretávanie sa, či už je to po stránke klimatizácie, vybavenia alebo personálneho zabezpečenia,“ poznamenal minister.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) začiatkom mája pripustil, že deti by mohli mať počas letných prázdnin možnosť aspoň mesiac chodiť do škôl a dobehnúť zameškané učivo. Vysvetlil, že ak to umožní situácia a čísla budú naďalej priaznivé, bolo by to v prospech detí.

Na sociálnej sieti vysvetlil, že desiatky tisíc detí nemajú doma internet, tablet či počítač a keď sa im skončia „prázdniny“ a následne aj skutočné letné prázdniny, budú v nevýhode voči svojim rovesníkom.

Školy a školské zariadenia sú z dôvodu šírenia nového koronavírusu zatvorené od marca. Počas mimoriadneho prerušenia vyučovania v školách sa vzdelávanie realizuje dištančnou formou.


Potrebujeme Vašu podporu

Číslo účtu pre finančné dary:

Slovenská sporiteľňa IBAN: SK90 0900 0000 0051 4353 2023 variabilný symbol: 701 konštantný symbol: 0558

Alebo použite formulár

Vždy stojíme na Vašej strane

Pre nás ste hrdinovia Vy

Vždy stojíme na Vašej strane. Iba vďaka Vám Pravda aj teraz prináša aktuálne a dôveryhodné správy, užitočné a praktické témy, jedinečný obsah. Ak máte Pravdu radi a je pre Vás dôležitá, budeme vďační za Vašu pomoc. Podporiť nás môžete kúpou novín v stánku, objednávkou predplatného alebo finančným darom v ľubovolnej výške. Spoločne sme silnejší. Ďakujeme!

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Branislav Gröhling #letné školy