Výnimky pre pendlerov prichádzajúcich z Rakúska a ČR sa majú upraviť

Zdravotnícki pracovníci, opatrovatelia, ako aj sezónni zamestnanci v poľnohospodárstve a potravinárstve by už nemali mať povinnosť ísť do štátnej karantény, pokiaľ prichádzajú na Slovensko z celého územia Rakúska a Česka. Musia sa preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín.

13.05.2020 19:52
19

Predbežne o tom rozhodlo konzílium odborníkov v utorok. TASR to potvrdil štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Dodal, že v prípade definitívneho súhlasu má úprava opatrenia pre pendlerov platiť od pondelka 18. mája.

Výnimka z povinnosti ísť do štátnej karantény sa podľa Klusa pôvodne týkala pendlerov prichádzajúcich z prihraničných krajov Rakúska a Česka. Rozšírenie výnimiek navrhol rezort diplomacie. „Keďže epidemiologická situácia v týchto krajinách, ako aj na Slovensku bola aj naďalej priaznivá, prirodzene sme navrhli rozšírenie na celé územie Rakúska a Českej republiky vo všetkých odvetviach zdravotníctva a opatrovateľstva,“ uviedol pre TASR Klus.

Do štátnej karantény by podľa Klusa nemuseli ísť ani pedagógovia, výskumníci či vedci, ktorí prichádzajú z Česka a Rakúska a preukážu sa negatívnym testom. Doplnil, že definitívne má o úprave výnimiek pre pendlerov rozhodnúť konzílium v piatok (15. 5.).

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
19 debata chyba
Viac na túto tému: #pendleri #Martin Klus #koronavírus