NAKA zasahuje proti takáčovcom, dvaja z nich sú na úteku

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes vykonávajú policajnú akciu voči členom zločineckej skupiny takáčovci, ktorí sa dopúšťali násilnej trestnej činnosti. Ako ďalej Policajný zbor SR informoval na sociálnej sieti, vyšetrovateľ vzniesol pre trestnú činnosť obvinenie voči ôsmim osobám.

15.05.2020 16:15
takáčovci mikulec almáši Foto: ,
Polícia prosí o pomoc pri hľadaní dvoch údajných členov gangu takáčovcov Martina Mikulca a Juraja Almášiho.
debata (27)

„Dve obvinené osoby boli počas policajnej akcie zadržané, dve obvinené osoby sú vo väzbe za inú trestnú činnosť, dve obvinené osoby sú na úteku a dve obvinené osoby sú stíhané na slobode," uviedla polícia a tým, že na úteku sú obvinení Martin Mikulec a Juraj Almáši. „V prípade akýchkoľvek informácií o týchto osobách volajte ihneď na číslo 158," dodala polícia.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a svobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v hlavnom meste.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, po zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K., prezývaný Kudla. Ten je v súčasnosti vo väzbe pre podozrenie, že si objednal vraždu podnikateľa z Prievidze. Kudla skončil za mrežami už vo februári 2017, ale neskôr ho sudca prepustil na slobodu na kauciu stotisíc eur.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #takáčovci