Sudca zverejnil kompletnú komunikáciu Mariana Kočnera cez Threemu

, 19.05.2020 21:10

Na webe Právnych listov zverejnil sudca Krajského súdu v Bratislave Peter Šamko odkaz na kompletné znenie správ, ktoré si s rôznymi ľuďmi vymenil Marian Kočner, ktorý je okrem iného obžalovaný z objednávky novinára Jána Kuciaka.

V úvode k zverejnenej Threeme Šamko píše: „V neverejnom prípravnom konaní by nemali dôkazy unikať zo spisu. Ak sa tak už stalo a došlo k selektívnemu zverejneniu časti Threemy zo strany vybraných médií a to s odôvodnením, že to vo verejnom záujme, potom je vo verejnom záujme aj zverejnenie kompletného obsahu Threemy, aby sa každý, koho zaujíma, mohol oboznámiť s jej obsahom.“

Odkaz na kompletný prepis komunikácie Mariana...
Odkaz na kompletný prepis komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema zverejnený cez portál Právne listy. Neskôr prístup na portál skolaboval.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

V pätnásty deň hlavného pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa čítali niektoré správy, ktoré si Kočner okrem iného vymenil aj s ďalšou obžalovanou v tomto prípade Alenou Zsuzsovou.

Obaja na súde argumentovali, že telefóny, cez ktoré si správy posielali, mal istý čas v držbe bývalý šéf kontrarozviedky a novinár Peter Tóth a teda mohol zasahovať do obsahu komunikácie. Prvá správa, zo stoviek, ktoré zverejnil Šamko, má dátum zo septembra 2017. Zo správ vyplýva, že Kočner čulo komunikoval s Tóthom, novinárkou Martinou Ruttkayovou, Alenou Zsuzsovou, s niekoľkými sudcami.

Posledná správa má dátum 18. 5. 2018, tesne predtým, ako Kočnera zadržala polícia.

VIDEO: Spochyňovanie Threemy je taktika obhajoby, hovorí prokurátor.

VIDEO: Kočnerov obhajca Para spochybňuje zákonnosť Threemy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Marian Kočner #kauza Threema
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku