Menej pokojný víkend s koronavírusom. Počet pozitívnych: 5

24.05.2020 09:37

Päť pozitívnych ľudí odhalili testy na koronavírus v sobotu. Dvaja sú z Bratislavského kraja, dvaja z Trnavského a jeden z Banskobystrického. Celkovo laboratóriá otestovali 1 649 ľudí.

Celkový počet vykonaných testov na Slovensku stúpol na 158 414 a doposiaľ bolo pozitívnych 1 509 ľudí. Obetí koronavírusu je 28, v sobotu žiadne úmrtie nepribudlo. Hospitalizovaných ľudí je 53, oproti predchádzajúcemu dňu ich ubudlo 7. Hospitalizo­vaných, ktorí majú potvrdený koronavírus, je 9, na jednotke intenzívnej starostlivosti zostáva jeden. Nikto nie je na pľúcnej ventilácii. Vyliečených pacientov je 1301, oproti piatku ich pribudlo 21. Sedemdňový kĺzavý medián zostáva na hodnote 1.

Oficiálne aktuálne informácie priniesla stránka korona.gov.sk

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku