Obvineným v kauze Dobytkár rozšírili obvinenia

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti.

26.05.2020 13:08 , aktualizované: 13:26
debata (3)

Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, zadokumentované úplatky v tomto prípade predstavujú sumu 1 840 000 eur. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ dodala polícia.

NAKA v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur.

V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja Kožucha alebo finančníka Martina Kvietika.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #úplatkárstvo #NAKA #Dobytkár