Za útok s granátom na chatku v Senci odsúdili objednávateľa na päť rokov

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR odsúdil v utorok Michaela Gašpara v kauze útoku s granátom na záhradnú chatku v Senci z roku 2013 na päťročný trest odňatia slobody nepodmienečne.

26.05.2020 13:40
debata (5)

NS SR tak zamietol na svojom zasadnutí odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči minuloročnému verdiktu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Potvrdila to hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„NS SR v trestnej veci proti obžalovanému pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečin poškodzovania cudzej veci v štádiu prípravy, odvolania prokurátora ÚŠP Generálnej prokuratúry SR a obžalovaného, ktoré podali proti rozsudku ŠTS z 9. septembra 2019, zamietol ako nedôvodné. Senát dospel k záveru, že rozhodnutie ŠTS je zákonné a správne,“ dodala hovorkyňa.

Gašpar v prípade útoku s juhoslovanským granátom figuroval ako objednávateľ. Najal si za finančnú odmenu známeho, aby hodil granát do chatky v Senci na jazerách. V nej býval Marek K., svedčiaci proti nemu.

Prokurátor ÚŠP pôvodne Gašpara obžaloval za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účasti, za prečin poškodzovania cudzej veci a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Poškodený Marek K. svedčil voči Gašparovi v podvodnom prípade. Na objekte vznikla po výbuchu škoda viac ako 2000 eur.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #granát #senec