Ako chutí moc podľa Matoviča

, 30.05.2020 07:00

Opozičná strana Smer vykročila na cestu, ktorá môže priniesť štiepenie či rozpad. Hlavnými aktérmi sú predseda strany Robert Fico a podpredseda Peter Pellegrini. Obaja sa stále viac vzďaľujú dohode vo vnútri strany, a výzva expremiéra na odchod svojho straníckeho šéfa definitívne vylúčila túto možnosť. „Pellegrini potrebuje vytvoriť základňu pre novú stranu a podľa toho koná,“ hovorí v podcaste Počúvajte pravdu komentátor Marián Repa. Čo je nové v koalícií? Politické nominácie Igora Matoviča a prekvapujúce personálne rošády na úradoch. „Je to v rozpore s princípmi otvoreného vládnutia ale v súlade s politickou účelovosťou,“ charakterizuje predsedu vlády Michal Horský.

PODCAST: Prečo provokuje Peter Pellegrini svojho straníckeho šéfa? Vznikne nová ľavicová strana a kto ju bude voliť? Premiér Igor Matovič ukáže schopnosť vládnuť až teraz, keď Slovensko zasiahnu ekonomické dôsledky pandémie. Príde mu na pomoc Richard Sulík?

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#podcast #Počúvajte Pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku