Chceme sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl, tvrdí minister Gröhling

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) tvrdí, že je potrebné sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl.

14.06.2020 13:26
Branislav Gröhling Foto:
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling
debata (28)

„Tým nenaznačujem, že budeme rušiť vysoké školy, ale určite budeme tlačiť na ich kvalitu, aby sa diverzifikovali a v prvom kvartáli budúceho roka by sme chceli priniesť nový zákon o vysokých školách,“ poznamenal Gröhling.

O prípadnom zániku vysokých škôl, či o tom, ktoré vysoké školy zaniknú, by mal podľa neho rozhodovať predovšetkým záujem študentov o štúdium. Reagoval tak na stredajšie (10. 6.) rozhodnutie vlády o odňatí štátneho súhlasu s pôsobením súkromnej vysokej školy s názvom Akadémia médií, odborná vysoká škola mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave.

Okrem 11 súkromných vysokých škôl na Slovensku ďalej pôsobí aj 20 verejných a tri štátne vysoké školy. Ďalších päť zahraničných vysokých škôl má oprávnenie ministerstva školstva poskytovať na území Slovenskej republiky vysokoškolské vzdelávanie podľa právnych predpisov štátu ich sídla. Súčasný zákon o vysokých školách prijali v roku 2002, odvtedy prešiel vyše 50 novelizáciami.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #vysoké školstvo #minister školstva #Branislav Gröhling