Matovič ešte nemá všetkých poradcov, hľadajú mu kvalitu

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) stále nemá kompletný zbor poradcov. Členmi tímu sú zatiaľ bývalý poslanec parlamentu za OĽaNO Ján Marosz a Ľubomír Ščasný, ktorý je šéfom zboru.

17.06.2020 08:21
debata (65)

„Zloženie tímu poradcov je v procese kreovania,“ uviedli pre TASR z tlačového a informačného odboru Úradu vlády (ÚV) SR. Poradcom premiéra pre otázky národnostných komunít na Slovensku je bývalý predseda SMK József Berényi. Oficiálnu funkciu na ÚV podľa tlačového odboru nezastáva.

Počas pandémie nového koronavírusu mal Matovič podľa odboru poradné tímy ako permanentný krízový štáb či konzílium odborníkov – epidemiológov. Úrad vlády nepovedal, kedy bude tím poradcov kompletný. „Naším zámerom je, aby bol poradný orgán premiéra čo najkvalitnejší, a preto proces jeho vzniku sa nebude urýchľovať,“ uviedol pred časom tlačový odbor.

Berényi sa ako poradca premiéra zúčastnil na oficiálnej návšteve Maďarska. Expredseda SMK je tiež podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja, na území ktorého sa nachádza hraničný priechod s Maďarskom. Preto sa podľa tlačového odboru zúčastnil aj na otváraní hraníc s našimi južnými susedmi.

65 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Úrad vlády
Flowers