Šeliga: Ak sa nezjednotia stredopravé strany, budú nás fackovať komunisti, populisti a fašisti

, 19.06.2020 06:00

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) v rozhovore pre TV Pravda povedal, že stredopravá politická scéna je rozbitá a treba ju spojiť. Menoval mimoparlamentné strany Spolu, PS a KDH. K spájaniu alebo bližšej spolupráci sa predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová stavia rezervovane: „my chceme byť alternatívou vládnej zostavy.“ Predseda strany Spolu Juraj Hipš spoluprácu pripúšťa a nevylučuje ani bližšie partnerstvo: „čakáme na nové vedenie Za ľudí a možno budeme hľadať spoločnú cestu,“ dodal vo videu TV Pravda.

VIDEO: Prečo chce strana Za ľudí zjednotiť pravicové strany? Ide podľa Juraja Šeligu (Za ľudí) o záchranu? Znamená opatrnosť Ireny Bihariovej (PS) aj otáznik nad účasťou strany Za ľudí v koalícií? Prečo sa Juraj Hipš (Spolu) stretol so Šeligom?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nová vláda #Juraj Šeliga #Juraj Hipš #Irena Bihariová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku