Krištúfková: Vzdávam sa funkcie splnomocnenca pre rodinu

Poslankyňa Petra Krištúfková (Sme rodina) sa vzdala funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu. Odôvodnila to tlakom na svoju rodinu, politické hnutie a vládu, ktorému musela čeliť po zverejnení informácií o jej kontaktoch s trestne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom. Inštitút splnomocnenca pre rodinu už vláda nebude obsadzovať a mal by zaniknúť.

21.06.2020 15:50 , aktualizované: 19:55
debata (342)

VIDEO: Petra Krištúfková sa vzdáva postu splnomocnenca pre rodinu.

Video

„Vzdávam sa tohto vymenovania a už nebudem splnomocnencom. Naďalej budem pomáhať ako doteraz. Funkcia splnomocnenca mi ale nestojí za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie a už vôbec nie na moje deti,“ uviedla v nedeľu popoludní v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na Kočnerovej jachte s jeho exmanželkou.

„Bola som s ňou kamarátka od mladosti. Pred jedenástimi rokmi ma pozvala na dovolenku. Zastavil sa tam aj jej exmanžel, ale za to ja nemôžem. Naopak, Kočner bol voči mne rezervovaný. Myslím si, že to bolo z toho dôvodu, že z hĺbky duše nenávidel Borisa Kollára, a preto aj mňa naozaj nemal rád,“ tvrdí Krištúfková.

Dodala, že nevedela, či je to jeho loď. Svoju medializovanú komunikáciu s Marianom Kočnerom vysvetľuje tým, že mal disponovať informáciami o probléme súvisiacom s dedičstvom jej dcéry.

Krištúfková poznamenala, že jej minulosť je známa. Povedala, že mala v mladosti obdobie rebelantstva. „Samozrejme, že malo aj následky, a tie pretrvávajú celý život,“ povedala s tým, že nie je tajomstvom ani to, že svoje prvé dieťa má so zavraždeným mafiánskym bosom Róbertom Diničom. „Akonáhle sa mi narodila druhá dcéra, žijem už len pre svoje deti,“ zdôraznila.

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že za ňou stojí a rozhodnutie o odstúpení bolo len jej osobným. Poznamenal, že po medializovaných informáciách sa stupňovali ataky prostredníctvom jej osoby na vládnu koalíciu a politické hnutie. Priblížil, že inštitút splnomocnenca vlády pre rodinu zanikne, nikto Krištúfkovú nenahradí a sama bude pokračovať vo svojej práci a riešiť problémy ľudí v sociálnej oblasti.

Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje Krištúfková za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Krištúfková zdôraznila, že naďalej bude pokračovať v práci a riešiť rôzne formy pomoci ľuďom.

„Tento inštitút bol zriadený preto, aby pomáhal ľuďom a nie preto, aby som si našla teplé miestečko. Moja práca splnomocnenca mala spočívať v tom, že vychytám všetky legislatívne problémy, ktoré tieto stavy spôsobujú,“ priblížila Krištúfková.

O vytvorení funkcie a vymenovaní Krištúfkovej rozhodla vláda minulý týždeň v stredu. Nový post mal vzniknúť na návrh ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina). Jej úlohou mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.

342 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #Sme rodina #Petra Krištúfková