Pellegrini chce mať na jeseň stranu a ponúkne funkciu v parlamente

25.06.2020 12:35

Peter Pellegrini na septembrovej schôdzi parlamentu ponúkne svoju funkciu podpredsedu Národnej rady (NR) SR. V krátkom čase chce predstaviť i svoju novú stranu. Uviedol to vo štvrtok na tlačovej konferencii. Po založení vlastnej strany chce v septembri požiadať aj o vytvorenie poslaneckého klubu.

VIDEO: TB Petra Pellegriniho o 100 dňoch vlády Igora Matoviča. Hovorí tiež o novej strane a kauze diplomovky.

„Ponúkam svoju stoličku podpredsedu parlamentu prvým dňom septembrovej schôdze NR SR. Som na to pripravený a ponúknem ju späť do priestoru,“ hovorí Pellegrini.

Odídení poslanci zo Smeru-SD, ktorí sa pridali k Pellegrinimu, vedia podľa neho, čo majú robiť. „Vzdáme sa svojich straníckych funkcií, svojho členstva v strane, ukončíme svoje členstvo aj v klube, a tým pádom sa vyrovnáme aj s predsedami výborov, ktorí sú nominovaní na základe členstva v klube,“ priblížil Pellegrini.

V krátkej dobe chce Pellegrini predstaviť aj svoju novú politickú stranu a postup, ako bude zbierať pre stranu podpisy. „Na jeseň by sme radi predstúpili už so zaregistrovanou stranou s definitívnym novým počtom poslancov a požiadame o založenie klubu,“ povedal Pellegrini. Očakáva však, že „jeho jedenástka“ sa bude rozširovať o ďalších ľudí a stane sa tak najsilnejším zoskupením v parlamente. Chce preto, aby voľba nového podpredsedu NR SR na septembrovej schôdzi zodpovedala novým politickým pomerom v parlamente.

Prísľub o vytvorení klubu zatiaľ Pellegrini nemá. Konštatuje však, že vytvorenie alebo nevytvorenie poslaneckého klubu nebude mať vplyv na ich opozičnú politiku v parlamente.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peter Pellegrini
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku