Ide o pravdu s Milanom Žitným: Lučanský bol jedným z kľúčových ľudí pri lapení Černáka

01.07.2020 09:57, aktualizované: 12:30

Milan Lučanský odchádza z funkcie prezidenta Policajného zboru. Hovorí o politizácii polície a nekompetententnosti zo strany vedenia rezortu vnútra. Má byť policajný šéf politická funkcia a čo čaká políciu pod novým vedením?

VIDEO: Pozrite si diskusiu v relácii Zuzany Martinákovej Ide o pravdu s Milanom Žitným.

Musel spávať s pištoľou, jeho žena sa musela naučiť zaobchádzať z brokovnicou, lebo ich ohrozenie zločincami bolo reálne. Aj preto Milan Žitný považuje Milana Lučanského za človeka, ktorý bol na poste policajného prezidenta zaslúžene a mal tam ešte zostať. Lučanský a jeho kolegovia boli kľúčoví pri polapení a napokon odsúdení bossa podsvetia Mikuláša Černáka.

„(Milanovi) Lučanskému a (Jozefovi) Mičietovi sa podarilo zachrániť istého kľúčového svedka, ktorý sa rozhodol usvedčovať Mikuláša Černáka. Vytiahli ho v poslednej chvíli z rúk medzinárodného zločinca, Marata Manafova, ktorý dostal objednávku na likvidáciu tohto kľúčového svedka. Lučanský s Mičietom ho vytiahli z hotela Magnólia v Piešťanoch na poslednú chvíľu, keď už ho tam držali ochrankári Manafova. Stáli s jednou malou felíciou a dvomi pištoľami proti samopalom ruských zločincov, ktorí za nimi behali na bavorákoch, ale podarilo sa im ujsť a zachrániť toho svedka. To len na ilustráciu, aby sme vedeli, v čom sa pohybujeme, čo všetko títo ľudia majú za sebou,“ uviedol Žitný.

Vypočujte si v relácii Ide o pravdu jeho ďalšie argumenty, pre ktoré bol Milan Lučanský podľa neho správny človek na správnom mieste. Pozrite si aj ďalšie video, v ktorom hovorí o odstúpení policajného prezidenta Lučanského.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ide o pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku