Na Slovensku identifikovali ďalších 13 prípadov Covidu-19

02.07.2020 09:35

V stredu potvrdili na Slovensku 13 nových prípadov infekcie koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Naša krajina tak doteraz eviduje 1 700 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19.

Laboratóriá za uplynulý deň urobili 1 708 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je 213 521. Vyliečení pacienti nepribudli, ochorenie prekonalo spolu 1 466 ľudí. Už dlhodobo nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19.

Portál korona.gov.sk uvádza, že kĺzavý medián je stále na hodnote 13. Počet hospitalizovaných pacientov sa znížil z 20 na 14. Z toho majú ochorenie Covid-19 potvrdené šiesti ľudia. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden človek.

Pozitívne testovaní pacienti boli vyšetrení v okresoch Bratislava (6), Komárno (2), Prievidza (1), Nové Zámky (1), Michalovce (1), Rimavská Sobota (1), Malacky(1). Medzi pozitívnymi je deväť mužov a štyri ženy, ktorí sú vo veku od 4 do 63 rokov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku