Rušno na železnici. Tri zrážky vlaku s človekom a tri pokusy o samovraždu

14.07.2020 12:36

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v 28. týždni tri zrážky vlaku s osobou a tri pokusy o samovraždu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

V pondelok 6. 7. osobný vlak na priecestí v úseku Martin – Príbovce-Rakovo zrazil osobu neoprávnene sa pohybujúcu na bicykli v priechodnom priereze koľaje. V utorok vlak v úseku Kúty – Sekule zrazil na chránenom priecestí motocyklistu s následkom usmrtenia. V stredu rušňovodič vlaku v úseku Šenkvice – Pezinok nahlásil ženu v koľajisku, ktorá nejavila známky života.

„Vlak ostal stáť pred miestom nehody. Žena skočila z nadjazdu na vlak Os 3831,“ priblížila hovorkyňa. Vo štvrtok osobný vlak zrazil muža neoprávnene sa pohybujúceho v priechodnom priereze koľaje v úseku Podunajské Biskupice – Bratislava-Nové Mesto.

V piatok zaevidovali ŽSR tri pokusy o samovraždu. Muž pod vplyvom omamných látok so samovražednými úmyslami si ľahol v priechodnom priereze staničnej koľaje v ŽST Bratislava-Vajnory a odmietal odísť. Hliadka Policajného zboru ho vyviedla z priestorov ŽSR. Osobu so samovražednými úmyslami nahlásili aj v úseku Štrba – Svit, taktiež ju zadržala polícia. V Slovenskom Novom Meste bola výpravcom privolaná polícia a rýchla záchranná služba k mužovi pokúšajúcemu sa o samovraždu skokom pod vlak, čomu zabránili. Následne si začal rezať ruky. Pri príchode hliadky Policajného zboru a rýchlej záchrannej služby osoba ušla.

ŽSR vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate. „Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne,“ zdôrazňujú.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Železnice SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku