Prezidentka Čaputová sa pridala k iniciatíve Sto ruží pre Štefánika

20.07.2020 15:10
Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas slávnostného zasadenia ruže odrody Generál Štefánik v Prezidentskej záhrade v rámci spomienkovej akcie Sto ruží pre Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti 140. výročia od jeho narodenia. Bratislava, 20. júl 2020. Autor:

Osobnosť Milana Rastislava Štefánika pripomína v Prezidentskej záhrade ruža odrody Generál Štefánik. V pondelok ju slávnostne zasadila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Pridala sa tak k spomienkovému projektu Sto ruží pre Štefánika, ktorý po celom Slovensku realizuje Spoločnosť Milana Rastislava Štefánika (SMRŠ).

VIDEO: Prezidentka Čaputová sadí ružu pre Štefánika.

„Som veľmi rada, že táto špeciálna ruža bude nielen skrášľovať prezidentskú záhradu, ale zároveň bude návštevníkom pripomínať túto veľmi dôležitú historickú osobnosť. Človeka, ktorý bol nielen veľmi vzdelaný, ale aj veľmi húževnatý a pomohol pri vzniku Československa,“ skonštatovala prezidentka pri preberaní certifikátu. Ružu vysadila deň pred výročím narodenia Štefánika, ktorým sa zároveň končí Rok Milana Rastislava Štefánika.

„Táto ruža bola vyšľachtená českým šľachtiteľom Böhmom v roku 1931 na znak úcty a pamiatky voči zakladateľovi československého štátu,“ uviedol predseda SMRŠ Peter Novotňák, ktorý prezidentke zároveň odovzdal certifikát o pravosti ruže.

V rámci iniciatívy Sto ruží pre Štefánika bolo podľa Novotňáka dosiaľ vysadených asi 75 ruží. Nachádzajú sa napríklad pri Mohyle M. R. Štefánika, v Brezovej pod Bradlom či Ivanke pri Dunaji.

Zasadená ruža
		odrody Generál Štefánik
		v...
Prezidentka SR Zuzana
		Čaputová
		počas...
+2Prezidentka SR Zuzana
		Čaputová
		počas...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zuzana Čaputová #ruža #generál Štefánik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku