Sme rodina má dosadzovať svojich straníckych funkcionárov na miesta šéfov úradov práce

22.07.2020 13:18
Boris Kollár
Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár Autor:

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) tvrdí, že hnutie Sme rodina dosadzuje svojich straníckych funkcionárov a blízkych spolupracovníkov na miesta šéfov úradov práce. V týchto dňoch má podľa PS skončiť 26 zo 46 riaditeľov po celom Slovensku. Ďalší ich majú nasledovať čoskoro.

Novými riaditeľmi úradov práce sa aj za tejto vlády podľa PS stávajú politický nominanti, ktorí s agendou úradov práce nemajú žiadne skúsenosti a nespĺňajú ani ďalšie predpoklady na výkon takejto funkcie. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) pritom v máji hovoril, že vláda neplánuje plošné odvolávanie riaditeľov na úradoch práce.

„Vláda vo svojom programovom vyhlásení sľúbila, že zabezpečí profesionálnu a transparentnú štátnu správu, a to aj prostredníctvom spravodlivých, transparentných a na pravidlách založených postupoch. Po fiasku s netrasparentnými politickými nomináciami na prednostov okresných úradov však opätovne porušuje svoje sľuby, ktoré zostávajú zase len na papieri,“ dodáva Progresívne Slovensko v statuse na sociálnej sieti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úrady práce #Sme rodina #Progresívne Slovensko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku