Deň narcisov špeciál - bez dobrovoľníkov, rovnaký cieľ

, 31.07.2020 07:00

Deň narcisov, ktorý sa obvykle koná na jar, koronavírusová pandémia posunula. V piatok odštartovala Liga proti rakovine náhradný Deň narcisov špeciál.

Dobrovoľníkov, ktorých ste stretávali na tradičný Deň narcisov, v uliciach tentoraz nenájdete. V piatok 31. júla však môžete získať narcis za dobrovoľný príspevok v predajniach viacerých obchodných reťazcov. Cieľ však zostáva rovnaký – pomoc onkologickým pacientom.

Od 31. 7. 2020 do 14. 8. 2020 môžete poslať príspevok prostredníctvom internetu alebo SMS správ, podrobnosti nájdete na webe www.dennarcisov.sk.

V období pandémie to onkologickí pacienti majú veľmi ťažké, patria medzi najviac rizikové skupiny. „Zodpovedne sme si dali cieľ byť po celý čas intenzívne nápomocní onkologickým pacientom a ich blízkym. Fakt, že otázok a kontaktov sme mali o 200% viac ako v priebehu roka, svedčí o správnosti tohto rozhodnutia. Okrem nášho neutíchajúceho úsilia a energie sme investovali i finančné prostriedky na udržanie najpotrebnejších bezplatných projektov pre pacientov. Nakoľko zbierka predstavuje 70% zdrojov príjmu na realizáciu projektov, nastala chvíľa, kedy by sme verejnosť chceli poprosiť o pomoc a podporu v náhradnej zbierke,“ hovorí Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Deň narcisov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku